Jak medyczna marihuana ratuje życie weteranom wojennym?

Wielu weteranów wojennych cierpi na stres pourazowy. Ciężkie przeżycia i ogrom ludzkiego cierpienia, które spotkało ich na wojnie może sprawić, że naprawdę trudno im wrócić do normalnego życia po służbie.

Czy medyczna marihuana może im pomóc?

Wiele osób o tym nie wie, ale medyczna marihuana może mieć zastosowanie przy leczeniu różnych chorób i jest z powodzeniem stosowana właśnie u ludzi, którzy mieli w przeszłości jakieś traumatyczne przeżycia i nie mogą sobie z tym poradzić. Konopie indyjskie sprawiają, że osoby te łagodniej odczuwają skutki chorób, a czasami nawet wszystkie objawy znikają. W Stanach Zjednoczonych wielu lekarzy przepisuje właśnie medyczna marihuanę, zamiast środków antydepresyjnych, gdyż konopie indyjskie nie uzależniają tak jak środki, które znajdują się w innych lekach.

Medyczna marihuana w Polsce

Warto podkreślić, że zakup jak i kolekcjonowanie nasion marihuany w Polsce jest w pełni legalne w Polsce, co za tym idzie dozwolona jest również sprzedaż tychże nasion przez specjalistyczne sklepy internetowe, które sprzedają nasiona konopi na sztuki. Niedozwolone jest jedynie jej hodowanie.